Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Caterpillar na veletrhu BAUMA 2019

Společný stánek firem Zeppelin a Caterpillar patřil k hlavním tahá-kům letošního veletrhu Bauma. Co všechno na něm na návštěvníky čekalo?

Liebherr Bauma 2019 - „Together, Now & Tomorrow."

Na letošním veletrhu Bauma společnost Liebherr nabídla návštěvníkům jedinečnou možnost, seznámit se s nejnovějším vývojem divizí stavebních strojů, průmyslových strojů, důlních strojů a komponent. Na venkovní ploše přibližně 14.000 m² a v hale A4 bylo k vidění velké množství technických inovací a praktických novinek.

KOMATSU a trendy budoucnosti na Baumě 2019

Prezentace novinek v oblasti strojů, technologií, servisních i finančních služeb japonského výrobce KOMTASU se odehrávaly ve dvou expozicích, v hale na 4000 m2 a na 2 600 m2 venkovní plochy. K vidění byl více než tři desítky strojů, od pásových minirýpadel MR-5 až po 400tunové těžební rýpadlo PC4000-11 s motorem o výkonu 1400 kW.

Editorial 2 / 2019

Vážení čtenáři, voda je základ života a bez ní život nemůže existovat. Vodní plochy sice zaujímají velkou část povrchu naší planety, přesto voda mnohde schází.

Butchartovy zahrady – zahrady v lomu

Vytěžené lomy nabízejí mnoho možností využití. Jedním z příkladů, jsou překrásné Butchartovy zahrady, které se nacházejí v Kanadě, Britské Kolumbii na ostrově Vancouver nedaleko města Victoria.

Editorial 1 / 2019

Vážení čtenáři, nový rok už je v plném proudu a s ním přichází i plno technických novinek. Před několika dny skončil již 89. ročník AUTOSALON Ženeva, nejvýznamnější událost světového motorismu. Prodalo se zde nejdražší auto všech dob, Bugatti La Voiture Noire, v překladu „černé auto", které získal vážený zákazník Bugatti.

Jubilejní 60. ročník MSV byl česko-slovenský

Brněnské výstaviště žilo začátkem října průmyslem a nejvyspělejšími technologiemi. Expozice 1651 vystavujících firem z 32 zemí obsadily plochu více než 45 tisíc m2. Vysoký byl také zájem návštěvníků, kterých přišlo více než 80 tisíc.

Editorial 4 / 2018

Vážení čtenáři, podzimní čas končí, rybníky jsou vyloveny, bohatá úroda je sklizena, sklepy plné uhlí či dřeva, auta přezuta, takže zima může přijít. Horská střediska jsou v plné přípravě na sezónu a lákají lyžaře na zimní pobyty. Mnozí si ještě zpříjemňují předvánoční čas návštěvou termálních rájů na Slovensku či Maďarsku.

Back to top