Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Konference „VYUŽÍVÁNÍ ZDROJŮ NEROSTNÝCH SUROVIN“

V dubnu proběhl v Mostě již 4. ročník Konference „Využívání zdrojů nerostných surovin“. Organizován byl stejně jako předešlé ročníky českým kamenickým klastrem Czech Stone Cluster, družstvo, pod záštitou rektora VŠB-TU Ostrava - prof. Ing. Iva Vondráka, CSc., děkana HGF VŠB-TU Ostrava - prof. Ing. Vladimíra Slivky, CSc.,dr.h.c., předsedy Českého báňského úřadu - Ing. Iva Pěgřímka, proděkana LDF Mendelovy univerzity v Brně – prof. Ing. Klementa Rejška, CSc. a ve spolupráci s Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou Ostrava, Technickou univerzitou v Košicích, Fakultou BERG, Politechnikou Śląska Gliwice, Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně a Hornickou společností podkrušnohorské oblasti v Mostě. Strategickým partnerem konference byly Severočeské doly a.s. Chomutov.

Vrtací soupravy TAMROCK v rukou profesionálů

Firma Josef Janeček - Vrtací práce z Roztok u Křivoklátu je firmou profesionálů v oboru vrtacích prací. O rozhovor jsme požádali majitele firmy Josefa Janečka, který v oboru vrtacích prací působí bezmála 20 let. Společně se synem Josef Janečkem ml. a dalšími spolupracovníky provádějí vrtací práce po celé České republice.

Na větrné Marokánce

Začátkem dubna i přes stále chladné počasí se sjeli odborní návštěvníci na pískovnu Marokánka. Jako každoročně zde probíhala společná prezentace stavebních, zemědělských a lesnických provedení strojů KOMATSU akciové společnosti KUHN-Bohemia a.s., nákladních, užitkových a osobních vozů Mercedes Benz a vozů Mitsubishi Fuso Canter, společnosti Fa RENE a.s. a dalších spoluvystavovatelů. Prostor pískovny poskytly Městské lesy Hradec Králové a.s. a provozovatel pískovny ADOZ s.r.o.

BAUMA 2013 - bezkonkurenční

Rozsahem vystavovatelů a návštěvností, patří mnichovský veletrh BAUMA mezi největší akce svého druhu na světě. Na letošním 30. ročníku se prezentovalo 3 400 vystavovatelů z 57 zemí světa a počet návštěvníků přesáhl půl milionu. Podíl zahraničních návštěvníků byl vyšší než kdy jindy.

TATRA na veletrhu BAUMA 2013 s novým majitelem

Jednou z českých expozicí na veletrhu Bauma, která lákala návštěvníky, byla prezentace společnosti TATRA. Značka TATRA získala nového majitele, společnost TATRA TRUCKS a.s., jenž zajistila kontinuitu výroby a převzala na sebe veškeré aktivity automobilky. Technický vývoj a výroba společnosti TATRA pravidelně přináší na automobilový trh významná konstrukční řešení, která nabízí zákazníkům komplexní dopravní řešení ve všech segmentech průmyslu, kde jsou provozována vozidla TATRA.

VOLVO a jeho novinky na Baumě 2013

Společnost VOLVO Construction Equipment, výrobce stavebních a zemních strojů VOLVO představila na mezinárodním veletrhu BAUMA 2013 širokou nabídku výrobního programu a novinky roku 2013.

Novinky KOMATSU na Baumě 2013

Společnost KOMATSU Ltd, výrobce stavebních a zemních strojů KOMATSU předvedla na letošní Baumě širokou řadu svého výrobního programu a novinky, které zde měly svou premiéru.

Novinky a premiéry strojů Liebherr na Baumě 2013

Zaručeně největší kompaktní expozici měla domácí firma Liebherr. Prosklená několikapatrová stavba se tyčila mezi stavebními stroji a jeřáby, které ji i převyšovaly. Samozřejmě, že největším poutačem pro návštěvníky byly gigantické stroje – dempr T 264, těžební pásové rypadlo R 9400 a téměř 50m3 lžíce. Společnost Liebherr představila na Baumě mnoho novinek, některé z nich uvádíme.

Společnosti ZEPPELIN a Caterpillar ukázaly směr na veletrhu Bauma 2013

Výrobce stavební a těžební techniky Caterpillar, spolu s německým dealerem ZEPPELIN GmbH, ukázali na veletrhu bauma 2013 v Mnichově, kam směřuje vývoj v oblasti stavebních strojů a technologií. Na ploše více než 12 000 metrů2 představili veřejnosti na 70 novinek výrobce Caterpillar a také jedinečné technologie a služby, které vycházejí vstříc aktuálním potřebám stavebního trhu, snižují majitelům náklady a jsou šetrné vůči životnímu prostředí.

FKM Příšovice – specialisté na výrobu a servis ocelových konstrukcí a dopravních pásů

Společnost FKM s.r.o., byla založena 23.3.1994. Její sídlo a vybudovaný areál s velmi dobrým technickým zázemím je v Příšovicích u Turnova. Tím, že její zakladatelé v minulosti dlouhodobě pracovali na ve firmách provádějící těžbu a zpracování kameniva, bylo dáno zaměření firmy - dodávky zařízení pro zpracovatelský průmysl stavebních hmot. Firma se postupně rozvíjela a rozšiřovala svou činnost v oboru. O firmě jsme si povídali s Miroslavem Havlem a Josefem Martínkem.

Back to top